טשטוש והעלמת כתמים

הפנים הן סימן ההיכר הכי בולט שלנו והדבר הראשון והחשוב ביותר שמבחינים בו. אנשים זוכרים אותנו לפי מבנה הפנים, צבע העיניים וכמובן גם צבע העור ואנו משתמשים בפנים ליצירת רושם ראשוני וכללי, הבעה של הרגשות המתחוללים בנו ועוד. בנוסף, פנים במראה חלק ורענן מעניקים מראה צעיר וחיוני יותר, התורם לתחושת הערך העצמי ולרושם החיובי שאנו מותירים על הסביבה.

זו הסיבה שנשים הסובלות מפיגמנטציה בפנים סובלות פעמים רבות גם מתחושות של מבוכה וירידה בערך העצמי. אולם חשוב לדעת כי יש דרכים קלות ויעילות לטיפול בבעיה הזו ואין צורך לסבול מפנים עם כתמים הגורמים למראה לא אחיד ולא אסתטי.

לפני שניגשים לטיפול הסרת כתמים – פיגמנטציה חשוב להבין את הסיבה לתופעה

צבע העור שלנו נקבע על-ידי המלנין – חומר המיוצר בתאי גוף הנקראים מלנוציטים. כמות המלנין בגוף האדם ואופן הפיזור שלו הם אלו שקובעים את צבע וגוון העור וככל שיש יותר מלנין, העור יהיה כהה יותר. אולם למלנין יש יותר מערך אסתטי – הוא מהווה את מנגנון ההגנה של העור מפני קרני השמש. כאשר אנחנו נחשפים יותר לקרינת השמש, העור מייצר יותר מלנין והביטוי החיצוני הנפוץ לכך הוא השיזוף. זו הסיבה שכתמי פיגמנטציה נוטים להופיע בעיקר בקיץ, אך הבעיה היא שנזקי עודף ייצור המלנין והחשיפה לקרינת השמש אינם נעלמים עם בוא החורף ואף מצטברים בגוף, מה שיוצר כתמים על-גבי העור.

דומים לכתמי פיגמנטציה הם כתמי גיל, המופיעים כנגעים כהים על גבי עור הפנים או מקומות אחרים בגוף – בדרך כלל כאלו שהיו חשופים לשמש. זהו חלק מתהליך ההזדקנות הטבעית של העור וגם את הכתמים האלו ניתן להעלים באמצעות טיפול של הסרת כתמים – פיגמנטציה, במטרה לקבל עור במראה צעיר ורענן.

איך ניתן לבצע הסרת כתמים – פיגמנטציה?

טיפול של הסרת כתמים – פיגמנטציה יכול להתבצע בכמה דרכים. במקרים קלים יחסית, ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים ייעודיים, המסייעים להבהרת העור, טשטוש כתמי הפיגמנטציה ואף העלמתם לצמיתות. אולם מקרים קשים יותר, של כתמים גדולים או כהים במיוחד, מצריכים בנוסף לטיפול במשחות גם טיפול במכשור ייעודי כגון לייזר או IPL.

ההבדל בין קרני הלייזר לקרני ה IPL הוא באופן בו הן מתפרסות. הלייזר הוא קרן בעלת אורך אחיד ומדויק ו IPL מורכב בכמה קרניים באורכים שונים, אך שתי השיטות יעילות לטיפולי הסרת כתמים – פיגמנטציה וטשטוש והסרה של כתמי גיל. במהלך הטיפול הקרניים מחממות את ריכוזי הפיגמנט ומשמידות אותם ולאחר החלמה קצרה וקלילה הכוללת קילוף הגלדים הדקים שנוצרו, העור חוזר לגוון המקורי שלו בתהליך הדרגתי אך יעיל.

הסרת כתמים – פיגמנטציה דורשת אבחון מקדים

אם אתם סובלים מכתמי פיגמנטציה וגיל וחולמים על עור במראה אחיד ומטופח, חשוב שתעברו אצל רופא עור לפני שאתם מתחילים בטיפולים של הסרת כתמים – פיגמנטציה. במידה והרופא מאשר שכל הכתמים והנגעים הינם שפירים ונובעים מחשיפה ממושכת לשמש או מהזדקנות טבעית, אז אפשר לפנות למומחים בטיפולי הסרת כתמים – פיגמנטציה ולבחור את דרך הטיפול היעילה ביותר.

גלריית לפני / אחרי

הסרת שומות וכתמים

טשטוש כתמים

הסרת כתמי שמש

נבנה ע"י CXM ניהול חווית לקוח