הסרת שיער בכל השיטות

גוף חלק ונקי משערות הוא אחד מסמנני הנשיות הבולטים ביותר. נשים מתעסקות עם הסרת שיער כבר משחר ההיסטוריה ואף על-פי שהמטרה היא אחת: גוף חלק ללא שערות, יש מספר שיטות מובילות להסרת שיער. השיטות נבדלות זו מזו במחיר, בסוג המכשור וברמת ההכשרה הנדרשת על-מנת להפעיל אותו ולכן רגע לפני שאת קובעת תור לקליניקה של טיפולים אסתטיים, רצוי להכיר את השיטות השונות ולבחור הסרת שיער בהתאם למה שהכי תואם את הצרכים שלך.

הסרת שיער בשיטות מסורתיות

החיסרון המשמעותי של הסרת שיער בשיטות מיושנות יחסית, הוא העובדה כי מדובר בטיפול שאינו לצמיתות. לכן, על-אף שאלו טיפולים במחירים שנחשבים נמוכים, כדאי לבדוק היטב את החישוב הכללי ולוודא כי המחיר של סך כל הטיפולים, על כל ההתארגנות הלוגיסטית הכרוכה בהם, אינו משתווה ואף עולה על זה של הסרת שיער לצמיתות. במידה וכן, רצוי לשקול שיטות חדשניות יותר, שעלותן גבוהה יחסית אך הן מספקות תוצאות לטווח ארוך מאוד.

  • הסרת שיער בשעווה.
    השיטה של הסרת שיער בשעווה כרוכה במשהו שנע בין אי נעימות משמעותית לבין כאב ברמה בינונית. בשורה התחתונה, אף אישה לא נהנית מטיפול של הסרת שיער בשעווה ולא משנה כמה מיומנת מסירת השיער וכמה הבטחות על חומרים מיוחדים או שעוות מהדור החדש את רואה בפרסומים השונים. זוהי גם השיטה המלכלכת ביותר – שעווה עבור הסרת שיער מיוצרת באמצעות המסת סוכר או חימום חומרים שונים אך בסופו של דבר התהליך תמיד כולל פסי בד מלאים בשעווה ושיער שהוסר וגוף דביק שיש לשטוף היטב אחרי הטיפול. בנוסף, יש לחזור על הטיפול בתדירות גבוהה יחסית והסרת השיער היא אינה לצמיתות.
  • הסרת שיער באפילציה.
    הסרת שיער באפלציה נחשבת לשיטה יעילה, אך יש לה גם לא מעט חסרונות. ראשית, היא מבוססת על טיפול הכולל מחט החודרת אל עומק העור ומשמידה את זקיק השערה, מה שמונע ממנה לצמוח שוב – תהליך הכרוך בכאב מסוים. שנית, מדובר על מחט אחת בודדת ולכן השיטה מתאימה רק עבור אזורים קטנים יחסית, כמו קו השפם. היא אינה מתאימה למי שמעוניינת לעבור הסרת שיער בשטחים גדולים יותר ובכל הגוף.

הסרת שיער בשיטות חדשניות

בשנים האחרונות התחום של הסרת שיער התפתח משמעותית. הקדמה הטכנולוגית מאפשרת לייצר מכשור ההולך ומשתכלל כל הזמן ומאפשר לנשים להיפטר מהשיער המיותר לצמיתות ובכך גם לפטור את עצמן מחיים של גילוח סיזיפי, טיפולי שעווה כואבים ושימוש בתכשירים כימיקליים להסרת שיער.

  • הסרת שיער ב IPL אל מול הסרת שיער בלייזר.
    השיטה של הסרת שיער ב IPL מזכירה מאוד את השימוש בלייזר, מהבחינה שמדובר בקרן אור המכוונת אל הגוף ומשמידה את בסיס השערות, מה שמונע מהן לצמוח שוב. ההבדל בין שיטה זו ללייזר, היא שמכשירים להסרת שיער שמסובבים על הטכנולוגיה של IPL, עושים שימוש בכמה קרניים, באורכים שונים. לייזר, לעומת זאת, מורכב מקרן אור אחת בלבד ולכן הסרת שיער בשיטה זו היא מדויקת ויעילה יותר.

איך תדעי איזו שיטה לבחור?

כפי שניתן להבין יש שיטות שונות של הסרת שיער וחשוב לבחור מביניהן את השיטה המתאימה לך ביותר. אם את מתלבטת או לא בטוחה מה מתאים לסוג העור שלך, סוג השיער ומאפייניו, מומלץ להתייעץ עם אשת מקצוע בתחום שתכוון אותך לבחירה הנכונה.

גלריית לפני / אחרי

אפילציה

הסרת שיער באמצעות אפילציה

נבנה ע"י CXM ניהול חווית לקוח